پاورپوینت دریاچه ولشت

پاورپوینت دریاچه ولشت

پاورپوینت دریاچه ولشت دارای 21 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 21
حجم 3814 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب : 


معرفی دریاچه ولشت

پیشینه دریاچه 

پروژه زمین شناسی پزشکی منطقه توریستی ولشت 

اهمیت مطالعات زمین شناسى پزشکى در منطقه 

پوشش گیاهی

آلودگى هاى زیست محیطى

افزایش آلودگی دریاچه ولشت کلاردشت به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز 

آیا ولشت نجات مى یابد؟ 

منابع 

قسمتی از متن :


معرفی دریاچه ولشت

ولشت، روستایی است از توابع بخش کلاردشت شهرستان چالوس در استان مازندران ایران. 
این دریاچه به ابعاد ۴۰۰ در۶۰۰ متر و عمق بیش از 40 متر، در فاصله ۱۵ کیلومتری «حسن کیف» (مرکز بخش کلاردشت) قرار دارد. آب دریاچه به وسیله چشمه‌ای تامین می‌شود که از خود آن در غلیان است. 

برای رفتن به این مکان می‌توان از دو مسیر استفاده کرد: 
 مسیر اول – از جاده کندوان (کرج – چالوس)، 2 کیلومتر پس از مرزن‌آباد به سمت چالوس به یک دو راهی منشعب شده از جاده اصلی با شیب بسیار تند به دریاچه ختم می‌گردد. این جاده خاکی، قبل از پمپ بنزین مرزن‌آباداست.
 مسیر دوم – اما مسافرانی که در کلاردشت حضور دارند و قصد دیدار از دریاچه ولشت را دارند باید از مسیر حسن کیف – مرزن‌آباد استفاده کنند، حرکت از شهر حسن‌کیف به طرف بخش شرقی آن است که به روستای لاهو می رسد و سپس از آنجا به روستای دیگری بنام کلنو پیوند می‌خورد که با خود دریاچه حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد. این دریاچه با چشم‌اندازی زیبا و دلنشین، مکان مناسبی جهت گردشگری است. 
پیشینه دریاچه

دریاچه ولشت یک سد زمین لغزشی در رشته کوه های البرز در شمال ایران است که در شرایط مناسب سنگ شناختی، ساختاری، اقلیمی و لرزه شناختی تشکیل شده است. بر اساس اطلاعات تاریخی، این دریاچه ناشی از یک زمین لغزش تحریک شده از زمین لرزه نهم اسفند ماه ٣٣٦ هجری شمسی ( ٢٣ فوریه ٩٥٨ میلادی) با بزرگای ٧/٧  است که دره رودخانه ولشت را مسدود کرده است. دریاچه ولشت (ولش) با 900 متر ارتفاع و 19000 مترمربع مساحت و عمق بیش از 40 متر،  بزرگترین دریاچه کوهستانی شمال شرق کشور است… 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود